Yükleniyor...
Sıkça Sorulan Sorular
Sunucular

Dedicated Sunucu Nedir?

Dedicated sunucu sadece bir müşteri için ayrılmış web sunucusudur. Shared hostingde çok sayıda web sitesi aynı sunucuda barındırılırken dedicated sunucular sadece bir müşteriye hizmet eder. Co-location’dan farkı, müşterinin kendi donanımını sağlamak zorunda olmamasıdır.


Web Hosting Nedir?

Web Hosting, bir web sitesinde yayınlanmak istenen içeriklerin, sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir sunucuda (server) saklanmasıdır.


İşletim Sistemimi Değiştirebilir Miyim?

Destek talebi açmanız sonucunda istediğiniz işletim sistemine geçebilirsiniz.


Hosting Hizmeti Nasıl Çalışır?

Hosting hizmetinin çalışması için öncelikle bir alan adına (domain) ihtiyaç vardır. Bir domain tescil ederek internet siteniz için bir isim satın almış olursunuz. Bu isim sitenizi internette temsil edecektir. Hosting alımı sırasında yeni bir domain tescil etmeniz, transfer veya tescil edilmiş mevcut bir domain belirtmeniz istenecektir. Satın alma işlemine geçip sepete bir ürün ekleyerek bu seçimi yapabilirsiniz.

SSL Sertifikası

Ücretsiz SSL Nedir?

SSL hizmeti web sunucusu ile ziyaretçi bilgisayarı arasında şifreli bir iletişim kanalı oluşturur. Bu sayede kredi kartı, üyelik bilgileri, şifre ve parola gibi özel bilgilerin çalınmasına izin vermez. Bu teknoloji yakın bir zamana kadar ücretli verilmekteydi. Artık tüm hosting hizmetlerinde standart olarak ücretsiz sağlanmaktadır. Hosting hizmeti satın aldıktan sonra 24 saat içerisinde otomatik olarak kurulur. Ayrıca sitenizde bazı düzenlemeler yapmanız gerekebilir.